Optometrysta, kontaktolog, optyk okularowy
TYTUŁ/STOPIEŃ: magister optometrii, licencjat z optyki okularowej
RIZM: 1500032104
NUMER OPTOMETRYSTY: NO20209
Edukacja
Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku Optometria na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów licencjackich na kierunku Biofizyka, spec. optyka okularowa, również na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Praktyka zawodowa
Praktyki zawodowe odbyłam w Centrum Optometrii i Terapii Wzrokowej prof. UAM dr hab. n. med. Anny Przekorackiej-Krawczyk w Poznaniu (10.2015–02.2016) oraz pod kierunkiem dr n. med. Hanny Buczkowskiej w gabinecie optometryczno-ortoptycznym Centrum Lepszego Widzenia w Dąbrówce (11.2017-01.2018).
W trakcie rocznej przerwy między studiami I i II stopnia pracowałam, jako technik okulistyczny (ophthalmic technician) w klinice okulistycznej Auckland Eye w Auckland (05.2016–02.2017), wspierając okulistów specjalizujących się m.in. w laserowej korekcji wad wzroku i chirurgii zaćmy, ale też prowadzących pacjentów z chorobami narządu wzroku (jaskra, choroby siatkówki, choroby zapalne błony naczyniowej oka i inne). Wykonywałam niezbędne podczas wizyt i przed zabiegami badania, takie jak: OCT, pachymetria, perymetria, biometria oka, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, ostrości wzroku, zdjęcia struktur oka, a także pomagałam podczas drobnych procedur okulistycznych (przygotowując dokumentację, sprzęt, przeprowadzając pacjenta przez proces przygotowań i zabiegu).
We wrześniu 2018 roku odbyłam szkolenie z zakresu specjalistycznych soczewek kontaktowych ortokeratologicznych i kontroli progresji krótkowzroczności (44 godz.). Szkolenie prowadzili dr n. med. Sylwia Kropacz-Sobkowiak oraz specjalista soczewek kontaktowych Pierre Brémont.
Od marca 2018 roku rozpoczęłam pracę, jako optometrysta w poznańskich gabinetach: Salon Optyczny Tomiak, Optyk Rodzinny oraz w salonach: Perfect Eye Optic i Avenir Medical (07.2019–11.2021).
Dobierając korekcję okularową i soczewki kontaktowe, staram się dbać o przeprowadzenie badania w sposób dokładny i komfortowy dla pacjenta, wyjaśniając możliwe niejasności i nie pomijając edukacji w zakresie higieny wzroku.
O mnie
Poza pracą w gabinecie angażuję się na bieżąco w wydarzenia branżowe oraz biorę udział w szkoleniach w celu aktualizowania i poszerzania wiedzy. Poniżej kilka wybranych:
- Warsztaty z neurorehabilitacji wzrokowej prowadzone przez dra Steena Aalberga. 2017, Poznań.
- Warsztaty z aplikacji sztywnych rogówkowych soczewek kontaktowych prowadzone przez firmę Hecht, 2017.
- Wolontariat w Programie Zdrowi Sportowcy, Olimpiady Specjalne 2018. Badanie wzroku osób niepełnosprawnych. 08–12.06.2018, Katowice.
- Współorganizacja studenckiej konferencji Optopus 2018. Strefa Kultury Studenckiej, Wrocław.
- Seria certyfikowanych szkoleń prowadzonych on-line przez specjalistów optometrii i okulistów, organizowana przez firmę Baush+Lomb w roku 2019:Zaburzenia powierzchni oka – najnowsze wytyczne diagnostyczno-terapeutyczne. dr n. med. Piotr Woźniak.Nieoczywiste przypadki z praktyki optometrysty klinicznego. mgr Weronika Leszczyńska.
Pseudokrótkowzroczność. mgr Bartosz Tomczak.
Co powinniśmy wiedzieć o witrektowmii – informacje praktyczne. prof. dr hab. n. med. Marcin Stopa.
Blaski i cienie refrakcji okiem opptometrysty – okulisty praktyka. dr n. med. Joanna Przeździecka-Dołyk. - Stacjonarne szkolenie w zakresie metod stabilizacji progresji krótkowzroczności, przy użyciu miękkich soczewek kontaktowych organizowane wspólnie przez firmy Cooper Vision, Swisslens oraz Perfect Eye Optic. 10.2019, Poznań.
- Trening kontaktologiczny – jak skutecznie aplikować soczewki toryczne. Tomasz Popielewski. Szkolenie organizowane przez firmę Bausch+Lomb, 25.03.2021.
- Seria wykładów dotyczących chorób dna oka i badania dna oka z wykorzystaniem soczewki Volka. Zajęcia prowadzone przez mgr Jakuba Płóciennika, organizowane przez firmę Perfect Eye Optic. 03.2021.
W CELU UMÓWIENIA SIĘ NA WIZYTĘ SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: tel. +48 780 056 560, e-mail: gabinet@eye-point.pl