OPTO+ jest Centrum zajmującym się diagnostyką, korekcją oraz terapią wad i zaburzeń wzroku skupiając specjalistów z wieloletnim doświadczeniem klinicznym jak i dydaktycznym. Większość ze specjalistów OPTO+ od wielu lat pracuje również na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w charakterze nauczycieli akademickich z zakresu optometrii i neuronauki, a także prowadzi badania naukowe. Osoby te od wielu lat zaangażowane są również w prowadzenie szkoleń i kursów dla optometrystów, okulistów i optyków, co potwierdza ogromne doświadczenie w edukacji z zakresu optometrii i nauk o widzeniu.
Specjaliści OPTO+ prowadzą kursy i szkolenia podwyższające kompetencje optometrystów, okulistów, optyków, a także zajmują się szkoleniami z zakresu badań wzroku i procesu widzenia dla fizjoterapeutów i pedagogów. Uczestnicząc w kursach prowadzonych w OPTO+ możesz być pewnym ogromnego doświadczenia dydaktycznego i wysokich kompetencji osób je prowadzących.
W OPTO+ odbywają się również staże specjalistyczne dla optometrystów i lekarzy okulistów, podczas których specjaliści mają możliwość obserwowania badań pacjentów prowadzonych w OPTO+ jak i terapii widzenia (ćwiczeń wzroku).
Centrum OPTO+ ma bardzo dobrze przygotowaną infrastrukturę do prowadzenia szkoleń specjalistycznych. Ośrodek wyposażony jest w salę konferencyjną na 50-60 osób oraz drugą salę konferencyjną na 14 osób z projektorami i nagłośnieniem. Ponadto zajęcia w czasie szkoleń odbywają się w 5 gabinetach w pełni wyposażonych w aparaturę specjalistyczną oraz w 3 dużych salach przeznaczonych do rehabilitacji wzroku. Uczestnicy mają możliwość zapoznawania się z aparaturą najwyższej klasy od przyrządów służących do klasycznych badań optometryczno-okulistycznych, po specjalistyczną aparaturę jak topografy, OCT, Tonometry, Fundus kamery, urządzenia do pomiaru długości gałki ocznej, przyrząd do pomiary peryferyjnej refrakcji, jak i wszelkie dostępne przyrządu do terapii wzroku.
KURSY TERAPII WIDZENIA ORGANIZOWANE PRZEZ PTOO
KURS- PODSTAWY OPTOMETRYCZNEJ TERAPII WIDZENIA
2-4 września 2022 r.
Przeznaczony dla dyplomowanych optometrystów, którzy chcą rozpocząć praktykę związaną z terapią widzeniaOsoby prowadzące:
prof. WC MAPLES z USA – wieloletni wykładowca na uczelniach optometrycznych w USA, doświadczony klinicysta
dr Monika Wojtczak-Kwaśniewska – wykładowca na UAM w Poznaniu, specjalistka w zakresie optometrii pediatrycznej i terapii widzenia w Opto+
dr Katarzyna Przekoracka – wykładowca na UAM w Poznaniu, specjalistka w zakresie optometrii pediatrycznej i terapii widzenia w Opto+
dr Paulina Pyżalska – wykładowca na UAM w Poznaniu, specjalistka w zakresie optometrii pediatrycznej i terapii widzenia
mgr Dorota Maciaszek – wykładowca na UAM w Poznaniu, specjalistka w zakresie optometrii pediatrycznej i terapii widzenia w Opto+
dr Luiza Krasucka – specjalistka w zakresie optometrii pediatrycznej i terapii widzenia
Więcej informacji na stronie PTOO https://ptoo.pl/szkolenia/
KURS – PODSTAWY NEUROOPTOMETRII I ANALIZA PRZYPADKÓW
9-11 września 2022 r.
Przeznaczony dla dyplomowanych optometrystów, mających conajmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe, w tym conajmniej 3-letnie doświadczenie w prowadzeniu terapii widzenia.
Osoby prowadzące:
prof. WC MAPLES z USA – wieloletni wykładowca na uczelniach optometrycznych w USA, doświadczony klinicysta
prof.UAM dr hab. n. med. Anna Przekoracka-Krawczyk – wieloletni wykładowca na UAM w Poznaniu, doświadczony klinicysta
Więcej informacji na stronie PTOO: https://ptoo.pl/szkolenia/
STAŻE SPECJALISTYCZNE W OPTO+
STAŻE/PRAKTYKI DLA OPTOMETRYSTÓW I OKULISTÓW
Zapraszamy na staże specjalistyczne dla dyplomowanych optometrystów lub okulistów, które odbywają się w naszym Centrum. W czasie stażu uczestnik ma możliwość obserwacji zarówno badań prowadzonych w Opto+, jak i terapii wzroku. Pobyt w Opto+ pozwoli na zapoznanie się z metodologią badań dzieci w różnym wieku oraz dorosłych z różnymi zaburzeniami widzenia, od złożonych wad refrakcji, po zezy, oczopląsy, problemy okoruchowe, stany neurologiczne, zaćmy wrodzone i inne. Obserwacja tego typu badań pozwoli na nauczenie się lepszej komunikacji z „trudnym pacjentem” oraz wykonywanie złożonych procedur pomiarowych służących do oceny stanu narządu wzroku (jak pomiar OCT, tonometria, pomiar długości gałek ocznych, topografia rogówki, skiaskopia, pomiary zeza i inne). W czasie stażu istnieje możliwość obecności w czasie badań prowadzonych przez doświadczonych specjalistów optometrii: prof.UAM dr hab.n.med. Annę Przekoracką-Krawczyk, dr Katarzynę Przekoracką, dr Monikę-Kwaśniewską oraz terapeutów wzroku wykształconych w Opto+.
Staż ma charakter obserwacyjny, czyli uczestnik obecny jest na badaniach prowadzonych przez specjalistów Opto+. Nie ma możliwości wyboru z jakimi stanami akurat się zetknie – pacjenci z różnymi stanami i w różnym wieku wpisują się w każdy dzień badań.
W czasie stażu istnieje możliwość udziału (obserwacji) terapii wzroku prowadzonej przez terapeutów Opto+ oraz zapoznania się z metodologią, testami, aparaturą, a także ogólnymi zasadami organizacyjnymi tego typu gabinetu.
Osoby chętne na udział w stażu proszone są o kontakt na mail: ania_pk@optoplus.pl, na który konieczne jest wysłanie informacji o swoim imieniu i nazwisku, kontakt mailowy i telefoniczny, skan dyplomu potwierdzający odpowiednie kwalifikacje (dyplom okulisty lub optometrysty z uczelni wyższych). Po zakwalifikowaniu do udziału w stażu, wszelkie szczegóły wysłane będą drogą mailową. Pojawiając się na stażu prosimy o zabranie ze sobą zmiennego obuwia z białą podeszwą oraz jasnego kitla.
Po zakończeniu stażu uczestnik ma możliwość uzyskania certyfikatu potwierdzającego udział w stażu.
CENNIK STAŻY/PRAKTYK
Oferujemy staże 1, 2 i 5 dniowe wg cennika:
staż 1-dniowy (min. 8 h): 450 zł
staż 2-dniowy (po 8 h/dzień = min. 16 h w sumie): 850 zł
staż 5-dniowy (po 8 h/dzień = min. 40 h w sumie): 2000 zł
Zapisz się na staż/kurs
kontakt@optoplus.pl
Kursy
No post found